Podsumowanie roku 2020

"W życiu, tak jak na wojnie, dalekowzroczne plany są bez znaczenia.
Wszystko zależy od tego, w jaki sposób odpowie się na
nieoczekiwane i niemożliwe do przewidzenia ruchy przeciwnika
i jak pokieruje się całą kampanią"

                                                                                                                                                                                                       Og Mandino

 

To był wyjątkowy rok. Musieliśmy zmienić nasze plany i wymyślić, jak zrobić coś konstruktywnego w obliczu pandemii. Zdobyte doświadczenia i rozwiązania zostaną z nami na kolejne lata.

 

Zajęcia dla młodzieży :

Pandemia zmusiła nas do prowadzenia wszystkich zajęć zdalnie. Było to nowe wyzwanie – dla nas jako organizatora i dla studentów, którzy po raz pierwszy prowadzili zajęcia on-line. Daliśmy sobie przyzwolenie na popełnienie potencjalnych błędów i wyjście ze strefy komfortu. Zajęcia zostały bardzo dobrze przyjęte przez uczestników. Wskazali oni, że system zdalny ma swoje plusy i w przyszłości wolą taką formę. Prowadziliśmy następujące zajęcia:

  • Warsztaty informatyczne na dwóch poziomach zaawansowania, więcej: tutaj
  • Zajęcia programowania i tworzenia aplikacji użytkowych, więcej: tutaj
  • Zajęcia przygotowujące do matury z j. polskiego, więcej: tutaj
  • Warsztaty z pisania rozprawek, więcej: tutaj 

 

Projekty i inicjatywy młodzieżowe :

  • FITCHEN - projekt młodzieżowy o zdrowym odżywianiu się organizowany przez uczniów warszaskich liceów, więcej: tutaj
  • INDEKS W KIESZENI – wsparcie w przygotowaniu do Olimpiad z Przedsiębiorczości i Ekonomii. Nasi podopieczni przeszli do II Etapu, więcej: tutaj
  • KOLARSTWO PRZEŁAJOWE - wsparcie podopiecznych MGLKS "OLIMPIJCZYK" w Szczekocinach w kolarstwie przełajowym oraz pomoc w zakupie sprzętu, więcej: tutaj.

 

Wsparcie dla szkół :

 

1% podatku

Nasza Fundacja pomogła w zbieraniu 1% podatku bez pobierania prowizji. Więcej informacji na ten temat pod linkiem: 1% PODATKU. Z pomocy skorzystało LO VII oraz LO CLV w Warszawie.

Wsparcie w zakupie sprzętu dla szkół

  • LO VII w Warszawie wykorzystało środki z 1% na zakup tabletów graficznych. Dzięki temu nauczyciele przedmiotów ścisłych mogą sprawnej prowadzić lekcje on-line z korzyścią dla wszystkich uczniów. Pozostałe szkoły pozostawiły środki na naszym koncie. Postanowiły podjąć decyzję o ich wydatkowaniu po powrocie uczniów do zajęć stacjonarnych.
  • LO VII W Warszawie otrzymało wsparcie sprzętowe do nauki zdalnej dla jednej z rodzin (trzy laptopy) w czasie pierwszej fali pandemii COVID-19, projekt jest kontynuowany. 
  • LO CLV w Warszawie otrzymało w bezpłatne użytkowanie oprogramowanie MS OFFICE 2016 do jednej z sal komputerowych – 17 stanowisk.

 

Pozyskani partnerzy :

Biorąc pod uwagę nasze ograniczone zasoby finansowe zorganizowanie zajęć ON LINE bez wsparcia naszych Partnerów byłoby niemożliwe. Pracujemy na bezpłatnych licencjach otrzymanych od: MICROSOFT, JETBRAINS oraz SIO2. Dzięki temu mimo pandemii możemy prowadzić zaplanowane zajęcia.

 

Co się nie udało :

We współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym nr 8 im. Dr Zofii Galewskiej w Warszawie planowaliśmy wesprzeć organizację finału I Ogólnopolskiej Olimpiady Kulinarnej Dzieci Niepełnosprawnych. Rozwój pandemii uniemożliwił to przedsięwzięcie.

Nie udało się również przeprowadzić zajęć teatralnych, które miała poprowadzić aktorka Helena Marczewska.

 

Powrót
© Fundacja "Spełnienie Dziecięcych Marzeń"