1,5% dla Edukacji

Wspieramy Placówki Oświatowe i Organizacje Pozarządowe oferując pomoc w zbieraniu 1,5% podatku dochodowego z rozliczeń rocznych. Nasza Fundacja nie pobiera opłat manipulacyjnych. Oznacza to, że wszystkie zebrane środki są postawione do Państwa dyspozycji.

 

Zapraszamy Państwa do skorzystania z takiej możliwości, ponieważ potrzeb w edukacji jest wiele.

 

Zebrane środki mogą być:

  • przelane na konto Rady Rodziców działającej w Placówce Oświatowej, czy Organizacji Pozarządowej lub
  • pozostać w Fundacji do wyłącznej dyspozycji Placówki Oświatowej i oczywiście całkowitego rozliczenia.

 

Druga opcja daje Placówce większą elastyczność. Fundacja posiada osobowość prawną i może podpisywać umowy (np. umów zlecenie). Rada Rodziców nie ma osobowości prawnej i nie może występować jako strona w zatrudnianiu specjalistów, w podpisywaniu umów z dostawcami usług.

Placówka jest uzależniona od gminy i nie wszystko może. Dlatego powszechną praktyką jest wykorzystywanie fundacji i stowarzyszeń. Na przykład Fundacja może zatrudnić na umowę zlecenie osobę z zewnątrz lub nauczyciela z danej Placówki (osobę wskazana przez Placówkę) do przeprowadzenia określonych zajęć (np. PRZYGOTOWNIE DO MATURY, PROGRAMOWANIE, ZAJĘCIA TEATRALNE, FILOZOFIA, itp.), które są opłacane ze środków pozostawionych z 1,5% w Fundacji. Stosując podobny mechanizm można zatrudnić również osobę nie związany z Placówką. Jeśli Placówka nie wykorzysta całej kwoty w roku szkolnym, to pozostałą część Fundacja przeleje na konto Rady Rodziców.

Nie ingerujemy w decyzję dotyczącą wydatkowania zebranej kwoty.

Więcej informacji dotyczących 1,5% podatku za poprzedni rok możecie Państwo znaleźć na naszej stronie, tutaj.

 

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami pod adresem KONTAKTU

 

Przydatne dokumenty:

 

Umowa "1,5% dla Edukacji"

Regulamin

Informacja dla Darczyńców

© Fundacja "Spełnienie Dziecięcych Marzeń"