Przygotowanie do Matury

Nasza Fundacja wspiera oddolne inicjatywy Rodziców dlatego pomagamy w organizacji zajęć, aby przygotować uczniów do Matury w nowej formule. W 2023 r. uczniowie po raz pierwszy będą pisać Maturę wg nowego programu po reformie edukacji.
Rodzice z VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie we współpracy z Dyrekcją i Nauczycielami zorganizowali cykl zajęć, aby młodzież mogła dobrze przygotować się do egzaminu dojrzałości.

W celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości Rodzice przeprowadzili konsultacje międzyklasowe. Każdy z Rodziców przyszłorocznych maturzystów mógł wnieść uwagi do Regulaminu lub zadać pytanie dotyczące organizacji zajęć. Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami.

 1. Jeśli nauczyciel nie może przygotować do matury w czasie lekcji, to dlaczego uda mu się to zrobić na zajęciach odpłatnych?
  Podstawa programowa jest obszerna, a pandemia ograniczyła czas na jej realizację. Dodatkowe zajęcia umożliwiają leprze przygotowanie do matury.
 2. Nauczyciel będzie źle oceniał moje dziecko, jeśli nie będzie chodziło na odpłatne zajęcia. Zajęcia są dobrowolne i nie każdy uczeń potrzebuje w nich uczestniczyć. Nie było przypadku gorszego traktowania uczniów nie uczęszczających na zajęcia.
 3. Jak liczne będą grupy?
  Minimum 9 uczniów jet potrzebne do utworzenia grupy. Może zapisać się nawet cała klasa, wówczas koszt zajęć dla jednego ucznia będzie niższy. 
 4. Chcę się zapisać na zajęcia, ale w zależności od tego, kto i kiedy będzie je prowadził.
  Formularz zgłoszeniowy zawiera informacje o terminie zajęć i prowadzącym. Na tej podstawie można podjąć decyzję, czy chce się w nich uczestniczyć.
 5. Gdzie można zlaneźć Formularz Zgłoszeniowy?
  Po ustaleniu terminów zajęć z Nauczycielami Formularze będą dostępne na Stronie Fundacji. Koordynator przekaże informację swojej klasie, że zapisy się rozpoczęły.
 6. Czy będzie można zapisać się na zajęcia po upływie terminu rejestracji?
  Tak, ale tylko u Nauczyciela prowadzącego. Po upływie terminu nie będzie możliwości dopisania się do Formularza zgłoszeniowego.
 7. Jak się dowiem, że moje dziecko zostało zapisane?
  Po upłynięciu terminu rejestracji Koordynatorzy Klasowi otrzymają listy zapisanych osób. Każdy może się zapisać, a kolejność nie ma znaczenia. 
 8. Czy będzie zwrot kosztów zajęć w przypadku nieobecności ucznia?
  Zajęcia będą opłacane na miesiąc z góry. W kolejnym miesiącu można się wypisać i już nie płacić. Zwrotu wpłaconych pieniędzy nie ma. Jeśli np. zapisujemy się na kurs organizowany przez jednostkę zewnętrzną to płacimy za pół roku z góry ewentualnie w dwóch ratach i tych pieniędzy też nikt nie zwraca.
 9. Jak można odliczyć opłaty za zajęcia w rocznym rozliczeniu PIT?
  Opłacając zajęcia w formie darowizny na cele statutowe Fundacji odliczamy ją od podstawy do opodatkowania. Szczegóły na stronie Fundacji https://www.fsdm.pl/darowizny-od-osob-fizycznych.html
 10. Czy potrzebne są dodatkowe zaświadczenia o dokonaniu wpłaty na cele statutowe Fundacji?
  Nie. Wystarczy potwierdzenie przelewu, który powinna wykonać osoba chcąca rozliczyć darowiznę.

 

© Fundacja "Spełnienie Dziecięcych Marzeń"