Wsparcie dla Kacpra

 

 

Nasza Fundacja wspiera młodych ludzi z marzeniami, którzy są gotowi ciężko pracować na swój sukces. Naszym podopiecznym jest Kacper Krupa. Pomagamy mu od roku. Zakupiliśmy rower dla MGLKS OLIMPIJCZYK w Szczekocinach, w któym jeździ Kacper. Jednak zawodnik rośnie i rower jest już za mały.  Widzimy, że bardzo się stara i osiąga coraz lepsze wyniki. W tym roku zmienił kategorię z junior młodszy na junior - jest najmłodszy w tej kategorii, bo urodził się pod koniec grudnia (między nim a najstarszym zawodnikiem może być prawie 2 lata różnicy - to bardzo dużo dla wieku 16 lat!), mimo to poprawił wyniki w stosunku do rywali.

 

 

 

 

Zbieramy pieniądze na opłacenie roweru. Kacper zdecydował się na zakup sprzętu używanego w bardzo dobrym stanie za 8 500 pln, gdyż za nowy musiałby zapłacić około 20 000 pln.
Prawie połowę kwoty udało się już zgromadzić dzięki wsparciu rodziców i pomocy naszej Fundacji z 1 % podatku.
Nasze wsparcie dla Kacpra się nie kończy. Będziemy opłacać jego treningi.
W tym roku szkolnym prowadzimy również inne projekty, dlatego nasze środki są ograniczone.

 

Musimy zebrać 4 500 pln

Można dokonać wpłaty na cel szczególny: Klub OLIMPIJCZYK

Rachunek Bankowy: MILLENNIUM SA PL 24 1160 2202 0000 0002 2897 8475

Dokonując wpłaty można ją odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatku. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej stronie Darowizny od osób fizycznych oraz Darowizny od osób prawnych.

 

Zbieramy również za pomocą https://zrzutka.pl/z/wsparcie-dla-kacpra

 

 

Przeczytajcie historię Kacpra i pomóżcie nam go wesprzeć. Więcej o jego pasji, podejściu do trenowania i zdobywaniu potrzebnej wiedzy kolarskiej możecie przeczytać w wywiadzie, który dla Was przygotowaliśmy "Moją Pasją jest ściganie"

 

 

 

Kacper ma 16 lat. Przygodę z kolarstwem zaczął ponad 2 lata temu. To dość późno, jak na tą dyscyplinę, Kolarstwo przełajowe jest dla Kacpra najodpowiedniejsze ze względu na predyspozycje jego organizmu. Krótki intensywny wysiłek, a to jest potrzebne w przełajach. Poza tym lubi jeździć w terenie. Daje mu to olbrzymią radość z jazdy. Jest to również połączenie kolarstwa szosowego i górskiego - czyli to, co lubi.

 

 

 

 

Przełajowcy są popularnie nazywani błotniakami. To najbardziej widowiskowa forma kolarstwa. Trasa nie jest zbyt długa, bo może mieć maksymalnie 3,5 km i wszystko widać z jednego miejsca. Można łatwo śledzić każdego zawodnika.

Dobre wyniki na zawodach, to nie tylko kondycja i technika zawodnika, ale również jakość sprzętu. Najważniejsze są dwie rzeczy: hamulce tarczowe i przerzutki sterowane elektrycznie. Hamulce tarczowe zawsze zadziałają - niezależnie od warunków i temperatury. Przerzutki elektryczne umożliwiają swobodną zmianę wszystkich biegów. mimo zabrudzenia w trakcie jazdy. 

 

 

 

 

 

Kacper zdobył:

  • tytuł II-vice mistrza Śląska LZS podczas wyścigu w Hucisku w 2019 roku
  • tytuł Vice mistrza Śląska w 2019 r.
  • 3 miejsce podczas memoriału im. Edwarda Pełki w Szczekocinach w 2019 r.
  • tytuł sportowca roku 2019 w powiecie Jędrzejowskim, podczas głosowania internetowego Gala nagrodzonych sportowców 2019
  • 7 miejsce na zawodach Orlen Puchar Polski 2020 w Kolarstwie Przełajowym w Katowicach (był 4 Polakiem)
  • zawodach ogólnopolskich niejednokrotnie był w pierwszej piątce zawodników

FOTO: Dariusz Krzywański

 

 

 

 

 

IV miejsce w Pucharze Polski i Ogólnopolskim Wyścigu w Kolarstwie Przełajowym

 

 

 

 

 

 

 

 

VI miejsce na zawodach w Białymstoku

 

 

Powrót
© Fundacja "Spełnienie Dziecięcych Marzeń"